5S Eğitimi

5S Eğitimi

Eğitimin Amacı

Bu eğitimde katılımcılara; prototip üretim süreci, prototip parça teknik seviyeleri, hızlı prototipleme teknolojileri, prototip sac parça, prototip kompozit parça ve prototip plastik parça üretim teknolojileri hakkında genel bilgi verilmesi ve farkındalık kazandırılması hedeflenmektedir.

Yalın araçlar içerisinde en çok ve en yaygın kullanılan 5S aracının kullanım alanları hakkında bilgi verilecektir. Sonrasında uygulama örnekleri ile birlikte bir iş yerinde nasıl uygulanacağı aktarılacaktır. Bilgilendirme ve uygulamalarda 5S in basamakları olan ayıklama, düzenleme, temizleme, standardizasyon ve disiplin basamakları detaylı olarak incelenecektir. Eğitim sonunda katılımcılar kendi alanlarında 5S uygulayabilecek yetkinliklere ulaşacaktır.

Eğitimdeki Konu Başlıkları

 1. Yalın Üretim Nedir?
 2. Değer katan süreçler nedir?
 3. 8 israf
 4. 5S nedir?
 5. 5S nerede kullanılır?
 6. 5S tarifçesi
 7. Ayıklama
 8. Düzenleme 
 9. Temizleme
 10. Standardizasyon
 11. Disiplin
 12. Uygulamala

Eğitimin Süresi: 1 Gün

Katılımcı Profili: Her düzeydeki çalışan

Tavsiye Edilen Katılımcı Sayısı: 12-20

Bana Ulaşın

Prototip parça ve araç üretimi, mockup üretimi, kompozit parça ve araç üretimi, 3 boyutlu yazıcılar, az sayıda saç parça üretim yöntemleri, silikon kalıplama, araştırma projelerinin hazırlanması ve yürütülmesi, fikri haklar yönetimi, ARGE merkezi faaliyetleri ve ARGE çalışanlarının gelişimi konularındaki her türlü soru ve ihtiyacınızı benimle paylaşabilirsiniz.

 
 • Bursel Sitesi Yüzüncüyıl Mahallesi, Necip Hablemitoğlu Cd., 16120 Nilüfer/Bursa
 • 0 (532) 373 53 11