Fikri Haklar Yönetim Danışmanlığı

Fikri Haklar Yönetim Danışmanlığı

Firmaların fikri haklar süreçlerinde neleri yapmaları gerektiği ve uygun vekil firmanın seçimi için yapılacak danışmanlık hizmetidir. Gün geçtikçe artan ARGE faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan özgün fikirlerin korunması için planlı bir yaklaşım ile uzun vadeli bir strateji oluşturulması gerekmektedir. Danışmanlık çalışmalarına firmanın fikri haklar stratejisinin oluşturulması ile başlanılır.

Endüstriyel tasarım, patent ve marka çalışmaları için birlikte çalışılacak vekil firmasının tespitinde nelere dikkat edilmelidir. Firma içerisinde patent fikirleri nasıl üretilir, gelen fikirler nasıl değerlendirilir, başvurusu yapılacak fikirler nasıl gözden geçirilir, ödüllendirme sistemi nasıl kurgulanmalıdır, başvurulacak ülkelerin seçimi ve yasal yükümlülükler nelerdir konularında bir sistemin oluşturulması gereklidir.

Yıllar içerisinde eldeki endüstriyel tasarım, patent ve marka potföyünün nasıl yönetileceği konusunda bir alt yapı kurulması gereksiz maliyetlerin oluşumunu önleyecektir. Ayrıca mevcut sistemdeki teşvik mekanizmalarından faydalanılarak ta maliyetler aşağı çekilebilecektir.

Bana Ulaşın

Prototip parça ve araç üretimi, mockup üretimi, kompozit parça ve araç üretimi, 3 boyutlu yazıcılar, az sayıda saç parça üretim yöntemleri, silikon kalıplama, araştırma projelerinin hazırlanması ve yürütülmesi, fikri haklar yönetimi, ARGE merkezi faaliyetleri ve ARGE çalışanlarının gelişimi konularındaki her türlü soru ve ihtiyacınızı benimle paylaşabilirsiniz.

 
  • Bursel Sitesi Yüzüncüyıl Mahallesi, Necip Hablemitoğlu Cd., 16120 Nilüfer/Bursa
  • 0 (532) 373 53 11